Pazudis internetā #3 06.11.2012.

Ērta un vienkārša ziņošana par SPAM sūtītājiem. Beidzot!

Lai arī mēs visi zinām, ka SPAM sūtīt ir nelikumīgi, tomēr ik dienas lielākā daļa no mums ar šādiem sūtījumiem ir spiesta cīnīties. Visbiežāk cīņa aprobežojas ar vēstules izdzēšanu vai atzīmēšanu kā SPAM. Tagad ir sperts solis tālāk, un ieviests vienkāršs veids, kā par šādiem pārkāpumiem paziņot attiecīgajām iestādēm. Ir izveidota katram saprotama forma, ar kuras palīdzību Datu Valsts inspekcijai (DVI) var noziņot par kārtējo nekrietno spameri. Sīkāk viss ir aprakstīts  blw.cert.lv (Latvijas Mēstuļotāju Melnais Saraksts) mājas lapā.

“Atrasts Internetā” vajag tavu palīdzību (balsi).

Raidījumam šobrīd netiek veidotas jaunas sērijas, jo vairs nav pieejama tehnika tā veidošanai. Lai situāciju labotu, ir jānobalso par šo projektu, lai tas dabūtu finansējumu tehnikas iegādei. Ok, vēl viņiem vajag naudu picām, alum, cietajam diskam un SD atmiņas kartēm, bet tas jau ir cits stāsts. Dodies uz atrastsinterneta.lv, noskaties 3 minūšu informatīvo video, un tev taps skaidrs, kā vari palīdzēt.

Ja tu vēl nezini, kas ir “Atrasts Internetā”, tad apmeklē raidījuma youtube kanālu un noskaties vismaz pāris sērijas, lai viss taptu skaidrs.

Kauja pie Dziesmusvētku logo par 1 LVL.

Pēdējā laikā sacēlušās runas ap konkursu par Dziesmusvētku logo. Izdevniecības “Rīgas Viļņi” pārstāvji ir iesnieguši savu logo un savu darba rezultātu godīgi novērtējuši 1 LVL vērtībā. Citi konkursa dalībnieki un nozares eksperti tur saskata negodīgu konkurenci. Bet patiesība noteikti ir “tur ārā”.

Internetam Latvijā aprit 20 gadi.

Interesanti lasīt, kā viss aizsākās, vēl jo vairāk, ja modēma skaņa tev ir sveša. Šeit ir detalizētāka informācija par interneta un ar to saistīto lietu attīstību Latvijā (+ nozīmīgāko notikumu apkopojums). Arī krizdabz dalās ar savām atmiņām par to, kā internets ienāca viņa dzīvē.