Pazudis internetā #6 24.01.13.

Bezmaksas Kindle e-grāmatas.

Amazon veikalā bez maksas pieejamas ļoti daudzas Kindle grāmatas un katru dienu to daudzums aug. Pārīti esmu arī ieguvis sev. Vairums ir labas un pat jaunas grāmatas, bet dažām tā kvalitāte ir tāda – apšaubāma. Bet ja jau par brīvu tad var “nopirkt”, apskatīties un izdzēst, ja nu tiešām nepatīk 🙂

Bezmakas Kindle grāmatu saraksts.

Kā darbojas Enigma kriptēšanas mašīna no 2. pasaules kara.

Ļoti interesants video, kurā ātri tiek izstāstīts kā Enigma kriptēšanas mašīnā darbojas ziņojumu aizkodēšana un atkodēšanā, kā arī ir pastāstīts, kā tā ir tikusi pielietota. Video šeit.

Autortiesības un jaunradīšana – kā tad tur īsti ir?

Ļoti īsi, bet skaidri un saprotami izstāstīts par filmu un mūzikas kopēšanu un remiksēšanu. Vēlāk tiek runāts arī par radīšanu, iespaidošanos un ideju kopēšanu.

Visus Everything Is A Remix video var noskatīties šeit.

IT drošības nākotne 2030. gadā.

IT drošība nākotnē  – kādi būs IT risinājumi pēc mazāk kā 20 gadiem, kā cilvēki tos izmantos un kā tas ietekmēs mūsu dzīves.

What long-term impact will this development have on our lives? It is clear that any attempt to predict the IT security landscape in 2030 will have to be a forecast of security and society in general. IT is now almost everywhere, and its scope will only increase in the future

Viss raksts lasāms šeit.