Latvijas Pasts – muitas nodoklis un muitas nodokļa maksāšana

Saņēmu aicinājumu no Latvijas Pasta par sīkpaku. Tai bija piesprausts PVN maksājuma aprēķins – muitas nodoklis. Zemāk ir steb by step pamācība, kā kas jādara, lai nomaksātu valstij nodokļus un veiksmīgi dabūtu savu “nelaimīgo” sūtījumu no Latvijas Pasta.


Latvijas Pasts muitas nodevu neuzliek, viņi par tās aprēķināšanu neko nezin, un viņus lieki trobelēt ar to nevajag (kā es to izdarīju 🙁 ).

Noderīgi informācijas avoti:

 1. Latvijas Pasta palīdzības tālrunis: 67008001 – spiežam 2 un tad 6, lai izvēlētos atbilstošo sarunas tematu (uz līnijas rindā nācās pagaidīt kādas 6 min, laikam daudzi zvana).
 2. Latvijas Pasta twitter konts: @latvijas_pasts (atbildēja diezgan ātri).
 3. VID palīdzības tālrunis: 1898 (gaidīt nācās ļoti īsu brītiņu)

Šī pamācība darbojās 18.04.2012. Ar laiku iespējams k-kas var būt mainījies, un procedūra ir jau cita. Šeit ir līdzīgs bloga ieraksts no senākiem laikiem:  http://emuars.lv/2012/01/04/latvijas-pasts-muitas-nodoklis/

Latvijas Pasts piedāvā muitas nodevu iekastēt ar 1 Ls komisiju, bet maksājums internetbankā maksā 0.25Ls (Swedbanka) + printera tinte un papīra lapa.
Kas jādara:

 • Dodamies uz internetbanku un veicam iekšzemes maksājumu.
  • Saņēmējs: VALSTS KASE
  • Saņēmēja konts: manā gadījumā LV66TREL1060000513000, jo bija jāmaksā tikai PVN
   • Lai maksātu caur banku, ir vajadzīgs valsts kases konta numurs. Dodamies uz http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=526&hl=1, lapas lejā ir “Valsts budžeta ieņēmumu konti”. Zem linka ir PDF, tajā vajag atrast sadaļau “Nodokļi par pakalpojumiem un precēm”. Manā gadījumā vajadzēja konta nr: LV66TREL1060000513000 – “Iekasētais pievienotās vērtības nodoklis, izlaižot preces brīvam apgrozījumam”. Ja jāmaksā cita veida nodoklis, labāk zvanīt uz VID tālruni, tur izskaidros.
  • Saņēmēja reģ. Nr: 90000050138
  • Saņēmāja budžeta kods: TRELLV22 (VID palīdzības tālrunī īsti nezināja, ko tur likt, ieteica šo).
  • Informācija saņēmējam:  jānorāda sūtījuma Nr (RA122356789CN), nevis aicinājuma Nr (1234). Es drošības pēc norādīju abus.
 • Izprintējam to skatu, kas parādās pēc maksājuma veikšanas ar tekstu “Maksājums izpildīts!”
  • Vieni saka, ka vajag vienā kopijā, citi teic, ka prasa 2 kopijas. Man pietika ar vienu kopiju.
 • Dodamies uz pastu saņemt paciņu.
  • Pastā uz kopijas prasīs uzrakstīt tekstu (paraugs te). Domāju, ka to tekstu var uzrakstīt arī mājās, nebūs tad jāraksta pastā.

Man viss process notika pārsteidzoši ātri un bez sarežģījumiem. Kādas 5 min MAX. Pasta darbiniece saprata, kādus papīrus es viņai dodu un ko ar tiem darīt.  Liekus jautājumus neuzdeva, mistiskas lietas neprasīja un brīnumus par procedūru nemēģināja izdomāt un iestāstīt. Kamēr rakstīju tekstu, tikmēr jau aizgāja pēc paciņas uz noliktavu.

Jāatzīst, ka pēdējos gados pasta serviss ir uzlabojies, cik nu ar to esmu saskāries (saņemot kādu sūtījumu vai WU maksājumu, nosūtot ierakstītu vēstuli). Bet arī tajās procedūrās mēdz būt brīnumi, viss atkarīgs no darbinieka. Dažreiz ir nācies konkrēti iespītēties un pateikt: “Nē, tā var, iepriekšējo reizi tā varēja, neko par Jūsu teikto nezinu, ejiet, prasiet, meklējiet, dariet. Tā izdarīt var, es to zinu, dariet”. Tantuks aiziet savos kambaros, pēc pāris minūtēm atgriežas un, re – tiešām tā var. Tagad zināsiet – manis aprakstītā procedūrā dzīvē arī strādā, pasta palīdzības dienesta cilvēki arī saka, ka tāda ir procedūra. Lai veicas un izdodas!

Šis raksts ir publicēts un saistīts ar tematiem .
Rakstam ir 3 komentāri [Pievienot komentāru]
 1. Pleksis

  Man liekas, ja tur tas nodoklis ir niecīgs, tad var par viņu ”netīšām” aizmirst.

 2. artisare

  Viņi nedos paciņu, kamēr nebūs bankas maksājuma izdruka un uz tās neparakstīsies, ka nodoklis ir samaksāts.

 3. Anna

  Valmieras pastā pirms pusgada arī veicu šādu manevru, jo man vienlaicīgi bija atnākušas divas muitotas paciņas un viņi gribēja iekasēt akurāt lata komisiju par katru, tad nu es taupības nolūkos samaksāju caur i-banku un ar izdruku (vienu par abām paciņām) devos uz pastu. Tur protams mani pasūtīja 3 mājas tālāk, jo 1.vajagot divas atsevišķas lapas (nemākam skaitīt kopā :)), un 2. vajag bankas zīmogu uz cedeles. Nervus protams pabojāju skaidrodamās, laiku arī patērēju, bet nu beigās savu taisnību izcīnīju.
  Nevar noliegt, ka viss atkarīgs no tā cik attapīgs pasta darbinieks gadās pretim, jo nākošajā reizē viss izgāja gludi.. you never know 🙂