SEO

SEO (Search engine optimization) – mājas lapas optimizācija meklēšanas servisiem. SEO galvenokārt sastāv no – iekšējā seo (tehniskais un satura) un ārējā seo (sociālie signāli un linki no citām lapām). Jau vairāk kā 5 gadus es nopietni darbojos arī SEO lauciņā, tāpēc šeit es padalos ar saviem novērojumiem, ieteikumiem, eksperimentu rezultātiem un pieredzi saistībā ar SEO optimizāciju.

Klasiska SEO kļūda: nepareizi izmantots H1 tags

Gribētu izskaidrot pāris visbiežāk pieļautās kļūdas saistībā ar <H1> tagu. Jo vairāk es veicu SEO auditus un palīdzu veikt lapu SEO, jo biežāk redzu vienas un tās pašas kļūdas. Ja agrāk šīs kļūdas lielu ļaunumu lapām nenodarīja, tad pēdējā laikā to negatīvā ietekme ir diezgan liela – no pazeminātiem vai pat neiegūtiem SERP (Search Engine Result Page) rezultātiem līdz pat lapas sodīšanai no Google puses (piemēram, visas lapas izslēgšana no SERP), ja algoritmam šāda <H1> lietošana izskatās pēc negodīgas manipulācijas ar mērķi mākslīgi uzlabot SERP pozīcijas.

Pirmās 2 aprakstītās kļūdas visbiežāk ir programmētāja nezināšana vai vienaldzība, bet trešā man izskatās pēc nezinātāja mēģinājuma veikt SEO optimizāciju.

Lasīt tālāk